„Na začátku května se přihlásili tři možní adepti. Ti v tomto týdnu započali povinný kurz. Pokud ho složí bez větších problémů, po třech měsících se mohou stát právoplatnými strážníky,“ vysvětlil starosta Stříbra Karel Lukeš.

Jak dále starosta dodal, sehnat nové městské policisty není rozhodně žádný med. „O rozšíření stavů městské policie se snažíme dlouhodobě, ale rozhodně to není nic lehkého. Jedním z problémů je plat. Když je zájemce ve stavu čekatele, tedy v době plnění povinného kurzu, nedostává celý plat a bohužel ani po absolvování nemůžeme konkurovat soukromníkům, kterých je v okolí Stříbra mnoho. Proto se snažíme našim strážníkům alespoň pomoci formou příspěvků, na které mají nárok po dvou letech služby u městské policie. K dispozici je také městský byt, který už je využíván. Za nové strážníky jsme opravdu velmi rádi. Velmi se o to zasloužil také nový velitel stanice.“

Vzhledem k tomu, že brzy se řady stříbrské městské policie nejspíše rozrostou o tři nové členy, bude policistům také dopřáno nového místa. „V příštím roce se vrhneme na předělání kanceláří, které se nachází v prvním patře bývalé hasičárny. Je to městská budova a tato její část je nevyužívána, tudíž bude jen dobře, že něčemu poslouží. Důvod je poměrně jasný. Momentální prostory městské policie by byly v počtu strážníků, jaký bude, již nedostačující. Věřím, že nové prostory budou v tomto ohledu dostačující,“ na toto téma řekl Lukeš.