Hlavním tématem byla Krása rostlin. Inspirací pro dětské výtvarníky baly báseň Františka Hrubína Pohádka o Květušce, ilustrovaná Jiřím Trnkou. "Potěšilo nás, že neúčastnily jen školy a školky tachovského regionu, ale přidaly se také děti z Jihlavy a Města Touškova. Je těžké vybrat ze tři sta šedesáti čtyř prací ty nejhezčí. Odbornou porotu tvořily Jana Vačviricová, Jana Klepsová, Jana Minaříková, Jasmína Vaňková a Ludmila Fraňková. Nakonec některá místa rozdělily i mezi více soutěžících," uvedl ředitel DDM ve Stříbře Miroslav Cvrk.

Zahájení výstavy se účastnil i starosta města Karel Lukeš a místostarosta Martin Záhoř, pořádající školu zastoupil ředitel Václav Peteřík, o hudební vystoupení se postarali mladí zpěváci z Pěveckého sboru ze ZŠ z Mánesovy ulice pod vedením Blanky Červené. Ceny převzaly děti z celého regionu. Svůj obrázek nyní ve Stříbře vystavuje také šestiletá Eliška Žáková z Plané. "Doma chodím na kroužek, kde hodně kreslíme, máme hodnou paní učitelku. V září už půjdu do školy Na Valy a těším se tam hlavně na hodinu kreslení," řekla malá slečna.

Jedinečná výstava bude k vidění ve stříbrském muzeu až do 25. června 2015 v provozních hodinách muzea. Nejlepší práce navíc poputují v září do pražského Senátu, kde výstavu uvede sám senátor Miroslav Nenutil.

Martina Sihelská