Výstavu historického parfémového skla opět doplnilo luxusní sklo ze Železného Brodu, které sama stříbrská sběratelka obdivuje. „Je pro mě ctí vystavovat vedle tohoto skla, které je typické svou technologií výroby, je tu obrovský podíl ruční práce, tak jako na flakónech historických, které jsou v mé sbírce. Proto si myslím, že takové spojení nese s sebou jistý obdiv nás obou autorů vůči všem lidem, jejich fortelné práci, kteří se jakoukoli měrou podíleli na výrobě dekorativních skel," uvedla Hana Štollová, kterou překvapila i velká účast lidí při vernisáži.

„Bylo to milé, lidé mi chodili děkovat za krásný zážitek. Přijeli i lidé ze zahraničí a také lidé z akademické a výtvarné společnosti v Plzni. Byla tam paní Lobkowicz a samozřejmě i také návštěvníci od nás ze Stříbra. Měla jsem velkou radost, zvláště, když jedna stařičká paní mě držela za ruku a řekla: tohle všechno děvenko, to jsem prožila, děkuji moc. Tím měla na mysli dobu, kdy vystavované sklo, pudřenky, korále a kabelky z korálků, krášlily stolky našich babiček. V tu chvíli jsem si uvědomila, že moje snaha je na místě, ukázala jsem lidem vzpomínku, i když dnes trochu nostalgickou, ale o to víc je to v dnešní době potřeba, protože pohladí duši," řekla Štollová a dodala: „Myslím, že jsme s panem Robertem Halamou prezentovali české sklo v rámci kulturních akcí Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015 velmi důstojně."

Ze Stříbra se na výstavu přijel podívat také Milan Šrámek: „Pro návštěvu výstavních prostor v Plzni jsem měl hned několik důvodů. V první řadě se sám o sklo jako takové zajímám, neboť jsem v tomto oboru vystudoval a navíc jsem celých osmnáct let jako sklář pracoval. Dále paní Hanku velmi dobře znám, vím že má jedinečnou sbírku a část jsem už viděl i ve Stříbře. Navíc mě upoutala její spolupráce se sklárnou Halama, vlastně si krásně vzájemně tu výstavu doplnili. Knihovna v Plzni je trochu podobná prostoru stříbrského muzea, potkali jsme tam také řadu příjemných lidí, které třeba ani běžně nevídám," dodal Milan Šrámek.

Martina Sihelská