Pozdně gotický kostel se nachází nedaleko stříbrského náměstí. Mohutná hranolovitá věž kostela tvoří dominantu města. Věž byla dlouhodobě návštěvníkům uzavřená kvůli havarijnímu stavu schodů. „Rekonstrukce se zdárně chýlí ke konci. Věž budebrzypředánaměstu. Pravděpodobně bude spadat ke zdejšímu muzeu. Předpokládáme, že ředitel muzea Pavel Plánka zajistí pravidelný přístup do věže turistům,“ uvedl místostarosta Pavel Tóth.

Dělníci jsou téměř hotovi. „Už jsou tu jen drobné dodělávky,“ řekli Jiří Špaček a Jiří Pavlas. „Ještě děláme dřevěné ostění u dveří, jinak schodiště a zábradlí je komplet hotové. Dělali jsme také okna a další dřevěné doplňky,“ uvedli truhláři. „Největší fuška byla nošení nářadí, trámů a dalšího materiálu až nahoru. Je to skoro sto schodů a za den jsme to museli absolvovat třeba šestkrát, sedmkrát,“ smáli se Pavlas a Špaček.

Ředitel muzea Pavel Plánka zvažuje, které dny by měla být věž otevřena. „Ještě přesně nevím, ale bude to asi tak na tři až čtyři dny v týdnu. Přesné datum otevření věže veřejnosti včas oznámíme. Musíme také zajistit brigádníka. V horní místnosti u samotného ochozu, bude zřejmě odpočinkové sezení a pravděpodobně i prodej suvenýrů,“ myslí si Plánka.

Horní místnost kdysi patřila zvoníkovi. „Byl to vlastně přímo jeho byt,“ uvedla Ivana Osmiková z Odboru památkové péče ve Stříbře. „Věž se jistě stane zajímavým poutním místem. Vnitřek ukrývá také zbytky původní černé kuchyně. Turisté také mohou ocenit úžasný výhled do okolí, kterému vlastně budou vděčit městu Stříbru. To si totiž vzalo věž do vlastnictví, kostel u věže už patří církvi,“ řekla Osmiková.

Stříbrská věž patří k jedné z pěti vybraných památek z Tachovska k projektu podporovanému Norskými fondy.