Do Slovenska odcestovali, jak informoval první místopředseda stříbrského spolku Karel Neuberger, na pozvání slovenských hornických kamarádů. „Střetnutí se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou se uskutečnilo v prostorách prezidentského paláce na Hodžově náměstí v Bratislavě. Zúčastnilo se jej přibližně 45 členů hornických spolků a pozvaných hostů ze zahraničí a akademického prostředí,“ upřesnil Neuberger.

Prezident podle Neubergerových slov vyjádřil horníkům velkou podporu. „Osobně přiznal, že takovéto delegace nepřijímá každý den – myšleno v duchu hornických tradic, hornických standart a sborového zpěvu hornické hymny Hornický stav budiž velebený,“ uvedl místopředseda stříbrského spolku.

Prezident si udělal čas také na rozhovory s jednotlivými delegacemi a na společné focení všech účastníků i s jednotlivými delegacemi.

„Po ukončení slavnostního programu nás naši přátelé pozvali na společný oběd do bratislavského pivovaru. Po společném obědě se již spolky začaly rozjíždět do svých domovů,“ uzavřel Neuberger.