Mezi nimi byl, s tmavým VW Golf II 1.8, i Josef Dolejš. „Trať byla náročná, hodně rozbitá,“ pospal první dojmy jezdec Dolejš, když dojel druhou rychlostní zkoušku. Záhy ale dodal, že to bylo krásné svezení. „Jen ale maličkost, myslím si, že by pořadatelé měli pouštět speciály po minutě, ne po třiceti vteřinách. Hrozil dojezd posádky před námi,“ uvedl. Nakonec se Dolejš, který startoval za tým HRT Autosport Plzeň, umístil na pětadvacátém místě.

Sobotní soutěž si ale nenechali ujít hlavně milovníci rychlých kol z celého Tachovska. Se svým synovcem a otcem na závod zavítal i Tomáš Vondraš z Černošína. „Když je čas, tak vyrazíme i do Příbrami nebo na Rallye Mogul Šumava. Tady jsme ale poprvé,“ přiznal Vondraš.

Ředitel závodu Robert Valečko si ale na druhou stranu posteskl, že na startu bylo poměrně málo posádek. „Sami si to nedokážeme vysvětlitl, nejspíše ještě zasáhla krize,“ postěžoval si s tím, že i ostatní podniky bojují s malým množstvím závodních posádek.

„Startovní pole bylo ze základu rozděleno do dvou skupin A a H. Skupiny se pak dělí na další čtyři kategorie podle kubatury,“ popsal rozdělení Valečko.

Jak ale celé rallye show dopadlo? První příčku obsadili Tomáš a Zdeněk Zelenkovi se Škodou Fabií TDI RS z týmu TDI Racing, druhé místo pak posádka Filip Mareš – Jakub Šmíd se Škodu Favorit z týmu Racing Team Semčice a třetí potom, opět se Škodou Favorit, posádka Jakub Urban – Zdeněk Exner z týmu Klempner Motorsport.

Kompletní výsledkovou listinu najdete ZDE.