Stříbro, Malovice – Několik stovek diváků sledovalo v sobotu v okolí Stříbra Rallye show. Na Tachovsku se už jednalo o čtvrtý podnik této soutěže. Loni se totiž obdobné závody jely u Vysokého Jamného, Velkého Rapotína a Erpužic. Na startovní čáru se pak postavilo více než třicet posádek z celé republiky.

3.4.2011

Ve Stříbře a okolí se jela Rallye showFoto: DENÍK/Josef Holek

Mezi nimi byl, s tmavým VW Golf II 1.8, i Josef Dolejš. „Trať byla náročná, hodně rozbitá,“ pospal první dojmy jezdec Dolejš, když dojel druhou rychlostní zkoušku. Záhy ale dodal, že to bylo krásné svezení. „Jen ale maličkost, myslím si, že by pořadatelé měli pouštět speciály po minutě, ne po třiceti vteřinách. Hrozil dojezd posádky před námi,“ uvedl. Nakonec se Dolejš, který startoval za tým HRT Autosport Plzeň, umístil na pětadvacátém místě.

Sobotní soutěž si ale nenechali ujít hlavně milovníci rychlých kol z celého Tachovska. Se svým synovcem a otcem na závod zavítal i Tomáš Vondraš z Černošína. „Když je čas, tak vyrazíme i do Příbrami nebo na Rallye Mogul Šumava. Tady jsme ale poprvé,“ přiznal Vondraš.

Ředitel závodu Robert Valečko si ale na druhou stranu posteskl, že na startu bylo poměrně málo posádek. „Sami si to nedokážeme vysvětlitl, nejspíše ještě zasáhla krize,“ postěžoval si s tím, že i ostatní podniky bojují s malým množstvím závodních posádek.

„Startovní pole bylo ze základu rozděleno do dvou skupin A a H. Skupiny se pak dělí na další čtyři kategorie podle kubatury,“ popsal rozdělení Valečko.

Jak ale celé rallye show dopadlo? První příčku obsadili Tomáš a Zdeněk Zelenkovi se Škodou Fabií TDI RS z týmu TDI Racing, druhé místo pak posádka Filip Mareš – Jakub Šmíd se Škodu Favorit z týmu Racing Team Semčice a třetí potom, opět se Škodou Favorit, posádka Jakub Urban – Zdeněk Exner z týmu Klempner Motorsport.

Kompletní výsledkovou listinu najdete ZDE.

Autor: Josef Holek

3.4.2011

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Horní Kozolupy – Jako jediná strana v celém okrese dokázala KSČM v parlamentních volbách v roce 2013 získat přes padesát procent hlasů. Konkrétně 50,84%. Komunisté vůbec měli ve všech volbách v této obci na růžích ustláno.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.