Jeho hobby jsou televizní soutěže, ale ne z gauče před obrazovkou, nýbrž přímo před kamerami ve studiu. V jedné takové soutěži jej mohou televizní diváci vidět dnes večer.

Kajaba vyzkoušel už AZ- kvíz a Riskuj. Zatímco v AZ – kvízu neuspěl, v Riskuj byl úspěšnější a přivezl si domů milou sumičku. Ovšem nejvíce vyhrál právě v soutěži Chcete být milionářem, která se bude vysílat 19. a 20. června. „Trému z natáčení nemám, na to tam totiž vůbec není čas. Je nutno se soustředit na otázky. Kamery jsou daleko, takže je ani nevidíte,“ vypráví Laco Kajaba, který je sice původem ze slovenské Revúci, ale již 25 let žije v ČR.
„Rád bych si některé soutěže zopakoval, ale většinou je to možné až po roce. Mám vědomostní soutěže moc rád. Tam, kde je to spíše jen o štěstí, jako v Ber – neber, to mě moc neláká,“ přiznal Kajaba.

Přihlásit se do soutěží v televizi je sice jednoduché, ale nemusíte se tam vždy dostat. Pracovníci televize si přihlášené pozvou na testy a pak si soutěžící vyberou. Je to také o spoustě času, soutěžící nemá nárok na nějaké náhradní volno, a tudíž si bere na natáčení dovolenou. „Naštěstí jsou ke mně v zaměstnání vstřícní,“ je rád Kajaba.

„V rodině mám zázemí, akorát maminka, když jsem jí volal, kolik jsem vyhrál, mi nevěřila a musel jsem jí to zopakovat třikrát,“ usmíval se soutěžící, který si vůbec vědomosti neoprašuje. Všechny získal na střední škole, či z četby.
Laco Kajaba je aktivním členem Obce Slovákov, sdružení Slováků ze Stříbrska. Výši výhry tají, chce, aby ho lidé sledovali v televizi. „Chci, aby to bylo pro lidi překvapení,“ řekl.

Martina Sihelská