Vystavovat přijeli chovatelé ze Stříbra a z Kladrub, kteří zaplnili padesát sedm voliér, ve kterých byly téměř dvě stovky pestrobarevných ptáků ze všech světadílů. Páteční dopoledne patřilo především dětem ze základních škol a mateřinek, kteří přišly exotické ptáky obdivovat, v sobotu přicházely celé rodiny a zájemci o chov. „Naše organizace letos slaví 70. výročí od založení holubářského spolku, takže jsme se snažili udělat i výstavu slavnostnější. S návštěvností jsme spokojeni, i když by mohla být samozřejmě vyšší. Lidé, kteří se přijdou podívat, tak se jim tady moc líbí,“ řekl Deníku předseda Základní organizace ČSCH ve Stříbře Antonín Stehlík a doplnil , že si chovatelé váží a děkují za podporu městu Stříbro. „I my děláme všechno proto, aby jsme se zviditelnili a dělali městu dobré jméno,“ doplnil.

Chovatelé ve Stříbře jsou jednou z mála organizací tohoto typu na Tachovsku, která se nebojí o budoucnost. „Mladí sice o chovatelství příliš zájem nemají, nám se ale podařilo si některé vychovat, nyní jsou úspěšní, sbírají ceny na soutěžích. V organizaci máme třicet tři členů, nejstaršímu je 89 let a nejmladšímu 11 let. Členové naši organizace jsou pracovití, scházíme se každou středu, navštěvujeme trhy a účastníme se dalších společenských i kulturních akcí. Partnerství a dobrou spolupráci máme také s chovateli ve Vohenstraußu, kam jezdíme na výstavy a oni zase navštěvují nás,“ poznamenal Antonín Stehlík.
Na výstavu okrasného ptactva se přišel podívat také Pavel Nedbal se sedmiletým synkem Járou ze Stříbra. „Moc se nám tady líbí, děti se podívají a papoušci jsou moc krásní,“ usmál se návštěvník a jeho synek ho doplnil, že i on má rád zvířátka. Doma prý měl v akváriu krásnou rybičku.