Ples se konal po dlouhých přípravách. „Prakticky už nám utekly dva termíny, kdy jsme jej plánovali. Až letos se nám to povedlo zorganizovat. Jde vlastně o obnovení plesu, protože naši předchůdci jej kdysi pořádali. Poslední podobná akce byla zřejmě v roce 1914 u příležitosti narozenin Františka Josefa, s tím byly spojeny i poslední královské střelby,“ uvedl Josef Junek.

Ples doprovázely i různá vystoupení, na parketu se dokonce odehrál i historický souboj rytířů z Vousova kmene. V předsálí byla i výstava střeleckých cen ze soukromé sbírky v hodnotě čtvrt miliónu korun. „Řekl bych, že se ples vydařil, je takový komorní, protože tento sál je menších rozměrů a na takovou akci se přesně hodí. Jinak se mi také líbí ty krásné dámy v boa,“ smál se Zdeněk Hofbauer.

Ples navštívili i další příznivci historie. „Pozvali jsme řadu kamarádů z Lokte, Rakovníka i Prahy. Je zde i návštěvník z Vídně, kterého jsem poznal při návštěvě Terezína. Jinak bych moc chtěl poděkovat sponzorům a také našim drahým polovičkám a rodinám, že jsme se jim před plesem moc nevěnovali, protože přípravy byly náročné,“ děkoval Emil Juriga.

Martina Sihelská