Šek převzal vedoucí lékař Hematologicko – onkologického oddělení Dětské kliniky Tomáš Votava společně s přednostou Dětské kliniky Josefem Sýkorou z rukou velitele služebny Městské policie Stříbro Vítězslava Bednáře. „Naši strážníci už dříve podporovali různé organizace. Pomáhali jsme psímu útulku U Šmudliny v Tachově, nyní jsme se po vzájemné domluvě rozhodli pro toto oddělení. Složili jsme se všichni včetně starosty města pana Votavy a víme, že jdou peníze na dobrou věc,“ uvedl Bednář.

Počin městských strážníků kladně ohodnotila i Olina Dunovská ze Stříbra. „Je to úžasné, že se ta parta takto domluvila a pomohla vlastně cizím neznámým dětem. Moc si toho jako maminka od dvou dětí vážím, je to takové to skvělé doplnění policejního motta pomáhat a chránit. Opravdu dělají obojí a nejenom městská policie, ale i další policisté. Moc díky za takové lidi,“ řekla Dunovská.

Součástí návštěvy ve Fakultní nemocnici Plzeň bylo přátelské posezení s ředitelem nemocnice Václavem Šimánkem a vedením Dětské kliniky. Hovořilo se především o zdravotnictví v kraji. Strážníci zase zdravotníky seznámili s činností Městské policie ve Stříbře.