VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stříbrští studenti se učili, jak by se měli chovat při mimořádných událostech

Stříbro – Projektový den zaměřený na chování při mimořádných událostech a jejich předcházení prožili studenti Gymnázia Stříbro.

10.2.2012
SDÍLEJ:

GYMNAZISTÉ VE STŘÍBŘE se učili zvládat mimořádné situace. K tomu patřil i nácvik případné resuscitace zraněného člověka.Foto: Gymnázium Stříbro

Po celý den jsme absolvovali aktivity zaměřené nejen na chování při mimořádných událostech, ale také jejich předcházení. Proč? Třeba proto, jak nám ostatně radili i pozvaní páni hasiči, že štěstí přeje připraveným.

Studenti naší školy tedy měli možnost doplnit své znalosti a zopakovat si, jak postupovat při požáru, při úniku jedovatých látek, evakuaci, v případě dopravní nehody či v jiných neobvyklých situacích.

Nebezpečným prostředím v případě nedodržování základních pravidel může být také internet – byli jsme proto proškoleni i v oblasti e-bezpečnosti, tzn. připomněli jsme si, jaké informace o sobě nesdělovat, abychom se nemohli stát terčem útoků a neohrozili sami sebe.

Zatímco žáci nižšího gymnázia se mohli seznámit s vybavením sanitního vozu, studenti vyšších ročníků se snažili vstřebat zásady předlékařské první pomoci, resuscitace či FIS pravidla. Všichni už také víme, jak se chovat a evakuovat v případě ohrožení naší školy, které, jak pevně doufáme, nikdy nenastane.

Dalo by se předpokládat, že jisté odpočinutí od katastrof přinese alespoň dílna s názvem Zdravý životní styl a výživa. Tento předpoklad se však nesplnil – na programu byla závažná témata týkající se bulimie, obezity či anorexie. Pokud jsme je dosud neznali, obohatili jsme svoji slovní zásobu také o slova jako bigorexie, drunkorexie či orthorexie a v další z dílen jsme se nevyhnuli další z lidských katastrof – drogové závislosti.

Na závěr bych ráda za všechny studenty poděkovala všem, díky kterým tento výjimečný den proběhl, zvláště pak hostům – odborníkům, kteří neváhali a obětovali svůj čas na poučení mladé generace. Jmenovitě pak naše díky patří ZZS PK Stříbro, Hasičskému záchrannému sboru Stříbro a slečně Červené.

Jak se projektový den líbil nám studentům, je celkem jasné. Byli jsme rádi, že alespoň jeden den neprobíhalo zkoušení před tabulí, o to raději jsme si ale vyzkoušeli, jak bychom byli schopni obstát v krizových situacích. I přes to, že jsme zase o něco schopnější, doufáme, že naše nově nabyté a oživené znalosti budeme v životě potřebovat co nejméně.

Johana Netrvalová

10.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Stezka do Plané už svítí
14

Stezka do Plané už svítí

FOTO: Lidový soubor MLS vystoupil v černošínském kostele

Černošín - V páteční podvečer 15. prosince se v černošínském kostele konal Vánoční koncert, ve kterém vystupovaly děti z černošínské základní školy pod vedením Nadi Pézlové a Jiřiny Ilyas, pak Píšťalky Dany Steinerové a o závěr hudebního večera se postaral plzeňský malý lidový soubor MLS pod vedením Miroslava Šimandla.

Chceme letos vydělat a zisk věnovat na dobrou věc

Tachov – Ke konci kalendářního roku v Tachově už několik let neodmyslitelně patří fotbal v sálové kopané O zašmodrchanou tkaničku.

Bitka cizinců v Mlýnci. Jeden bodl druhého do břicha

Mlýnec - Záchranná služba zasahovala v noci na neděli v Mlýnci.

Dvě medaile z republikových pohárů

Tachov – Nejdůležitější závod sezony, zimní poháry mladších žáků, mají za sebou deseti a jedenáctiletí plavci Plaveckého klubu Tachov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT