VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stříbrští včelaři bilancovali

Stříbro – Přes jarní mrazíky a chladné léto si stříbrští včelaři nemohou na loňský rok stěžovat. Snůška medu za celou organizaci činila loni 22 tun.

9.2.2012
SDÍLEJ:

STŘÍBRŠTÍ VČELAŘI při své výroční členské schůzi.Foto: Jana Šatrová

„Byl to nadprůměrný rok,“ konstatoval na sobotní výroční členské schůzi předseda Antonín Osmik. Stříbrská organizace nyní čítá 80 členů, kteří se starají o 809 včelstev.

Péče o včely a výroba medu je jen jedna z činností organizace. Každoročně se její členové starají o propagaci včelařství při městských akcích. Velmi oblíbené je už tradiční zdobení perníčků. Loni se uskutečnilo v rámci městských slavností v muzeu. Členky Štěpánka Vrátníková a MVDr. Holická zde prodávaly upečené perníčky, které si děti mohly nazdobit a zúčastnit se i soutěže o nejlépe nazdobený perníček.

Stříbrští myslí i na dorost, funguje zde včelařský kroužek při DDM Stříbro pro děti, z jehož sedmi členů už pět má svoje včelstva.

Včelaře ale trochu trápí přístup státu. „Dříve jsme dostávali ze státního rozpočtu 150 Kč na včelstvo, letos to snížili na 97 Kč a v budoucnu prý nebudeme dostávat nic,“ postěžoval si předseda Osmik. „Víte, podle odborníků z výzkumného ústavu je samotná snůška medu jen 10% přínosu včelařství. Těch zbylých 90% je kladný vliv na krajinu, který se ale bohužel nedá vyčíslit,“ konstatoval.

Stěžovat si včelaři naopak nemůžou na kraj, který poskytuje dotace na nové úly a podle Jana Krabce, člena celorepublikové rady, je Plzeňský kraj třetí nejlepší co se týká podpory včelařství. Od města Stříbra pak organizace dostala příspěvek 9500 Kč na propagaci včelařství při městských akcích.

Sobotního setkání se účastnil i starosta města Bohuslav Červený, poslanec Václav Votava a senátor Miroslav Nenutil, který je sám dlouholetým včelařem a členem Stříbrské organizace.

Jana Šatrová

9.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení