Stříbrští včelaři považují uplynulý rok za vcelku úspěšný. „Členská základna se nám rozšiřuje, včelaři přibývají,“ potvrdil Deníku předseda organizace Oldřich Koubek s tím, že kromě samotného Stříbra se najdou v řadách spolku včelaři například ze Sytna, Sulislavi, Kšic, ale také z Tuněchod, či Holostřev a dalších vsí.

Z valné hromady stříbrských včelařů.

Podle Koubka patří k úspěchům zejména to, že zájem o včelaření projevují i mladí lidé. „Už třináct let nám úspěšně funguje kroužek, dokonce dokáže být i ekonomicky soběstačný a v podstatě vrací naší organizaci to, co do něj v začátcích investovala,“ zhodnotil představitel stříbrských včelařů s tím, že kroužek má nyní 16 členů, z toho 10 jich aktivně včelaří.
Oldřich Koubek také poukázal na to, že se na území stříbrské včelařské organizace daří úspěšně a pravidelně léčit varroáza včel a další nemoci, s nimiž se včelstva mohou setkávat. Například loni se skupinám včelařů podařilo vyšetřit během několika dnů 850 včelstev.

Úspěšný byl uplynulý rok také z hlediska úrody. „Můžeme říct, že loňský rok nebyl extrémně úspěšný, ale nebyl ani špatný, v podstatě jsme rádi, že byl průměrný,“ upřesnil šéf včelařů.

S tím souvisí i množství vyprodukovaného medu, kterého loni bylo v rámci členů stříbrské organizace 22 749 kilogramů, tedy bezmála 23 tisíc tun. Med si včelaři prodávají sami, spolkovou prodejnu nemají.