A při tomto náročném závodu bude šéfmechanikem týmu, který doprovází českou závodnici Ollie Roučkovou. Ta bude na čtyřkolce v této soutěži startovat jako vůbec první žena z České republiky.

„Venca pro mě vlastně tu čtyřkolku postavil a Dakar pojede jako můj hlavní mechanik,“ potvrdila Olga Ollie Roučková. Ta o licenci na start v legendární rallye usilovala tři roky. Na Dakar se pečlivě připravovala několik měsíců a do Peru odletí v neděli.
Také tachovský mechanik se na náročnou soutěž dlouho připravoval. „Samozřejmě to byly velmi náročné přípravy. Kromě stavby čtyřkolky bylo nutné absolvovat sérii očkování, například proti žluté zimnici, břišnímu tyfu a podobně. Na čtyřkolce jsme pracovali intenzivně dva a půl měsíce. Po sobotách, nedělích, po práci, často dlouho do noci,“ řekl Deníku.
Na Dakar se ale, stejně jako celý tým, těší. „Bude to určitě velký zážitek. A jak to bude náročné, to si uvědomíme asi až po skončení,“ svěřil se.

Čtyřkolka první české ženy v této kategorii na Dakaru je postavena na základu stroje Yamaha Raprot 700. „Ale kromě rámu se pro soutěž předělávalo prakticky všechno. Musely se například přidělat přídavné nádrže na vodu, upravit celý stroj pro extrémní podmínky, které budou závodníky čekat.“ A na kovové schránce, která je na rámu přidělána, nechybí pro štěstí ani podpisy mechaniků a členů týmu pro Dakar, včetně tachovského Václava Hucla.

Dakar startuje příští týden v Limě.

Václav Hucl z Tachova se zúčastní slavné Rallye Dakar.
Tachovan míří na Dakar, jako hlavní mechanik