Vánoční mánii zakončíme opřením vánočního stromku o plný kontejner. Jak jsou na to naše dvě největší města připravena?

V Tachově se na svátky vánoční nepřipravují nijak zvláště, platí zde už starý, zavedený režim.

„Ze tříděného odpadu se v úterý odvezou plasty a v pátek papíry i plasty. I když tento termín vyhovuje, budeme přidávat jeden navíc. Lze očekávat, že po štědrovečerní nadílce budou kontejnery s papírem rychleji zaplněné, než to bývá ve všední dny, a tak je vyvezeme mimořádně také ve čtvrtek," informovala Deník pracovnice tachovského Městského úřadu Marie Multušová.

S likvidací vánočních stromků si lidé moc starostí dělat nemusí. Stačí, když je opřou někde stranou k popelnicím a popeláři už si s nimi poradí.
„Pracovníci počkají, až budou mít deset, patnáct stromečků na jednu jízdu připravených a dojedou pro ně s kontejnerem zvlášť," poznamenala.
Ve sběrném dvoře v Tachově je přistaven kontejner přímo na větve. Vánoční stromky poputují následně na městkou skládku, kde je naštěpkují a produkt z nich, tedy štěpku, město prodá.

Podle zaběhnutého harmonogramu se budou řídit i ve Stříbře, a to bez ohledu na to, jestli na svozový den připadá státní svátek nebo ne.
„Pro stříbrské občany se nic nemění a svozové dny zůstávají stejné. V souvislosti s náporem odpadu přes svátky se obracíme na občany, aby nekomplikovali vývoz sběrných nádob nevhodným parkováním v blízkosti stanovišť sběrných nádob," informovala pracovnice Městského úřadu ve Stříbře Jana Šauerová.

Chceme upozornit, že nové známky na popelnice by si měli obyvatelé vyzvednout na městských úřadech zavčasu, protože platnost starých známek končí posledního ledna roku 2015, kdy by už měly být popelnice opatřeny novou zaplacenou známkou.