Drtivá většina obyvatel tachovského regionu sice začne vánoční stromky odstrojovat na Tři krále, už teď ale lidé přemýšlí o tom, co se smrčky a borovičkami po jejich odstrojení udělají.

Mnozí občané chtějí brát ohled na životní prostředí a jeho kulturnost.
„Najdou se mezi námi totiž lidé, kteří stromek prostě vyhodí z okna a nic jiného je už pak nezajímá. To se mi nelíbí,“ říká Jaroslav Kudela z Tachova.
Se sousedy se chystá na brigádu. „Jedná se vlastně o takový zimní úklid okolí bytovky. Kromě sběru stromků se vrhneme také na nepořádek, který zůstal ze silvestrovkých oslav. To znamená zbytky rachejtlí a prázdné lahve,“ dodal Kudela.
Stromky bude odvážet smluvní společnost.

„Když její zaměstnanci uvidí ležet někde nějaký stromeček stranou, samozřejmě, že ho seberou. Je ale vhodné, aby lidé stromky odkládali na jedno místo, nejlépe u kontejnerů. Znamená to nejen ušetření času, ale také městských peněz,“ podotkla Marie Multušová z Odboru investic tachovského městského úřadu. „Také je možnost odvážet stromečky do sběrného dvora,“ dodala.

Co bude se stromky dál? „Zeštěpkují se a použíjí k výrobě kompostů. Něco poputuje také do spaloven,“ naznačila Marie Multušová.
Nad tím, co udělají s jolkou, nepřemýšlejí obyvatelé rodinných domů a chalup. „Stromek určitě vyhazovat nebudu, odvezu ho na barák a na jaře spálím v kotli. To samé nabídnu sousedům, kteří takovou možnost nemají,“ řekl Kamil Zemánek z Boru.
„Náš stromeček komínem neproletí. Necháme ho naštěpkovat a odvezeme dceři, která si z toho zkrášluje okolí domu,“ naznačil možnost využití Petr Pícha z Plané.

Na co se lidé netěší, je sbírání jehličí.
„Dokáže se parádně zabodat do koberce. Když se ho pak snažím vyluxovat, pořádně mi u toho tečou nervy,“ otřásla se Jana Píchová z Plané. „Asi to letos nechám na manželovi,“ dodala s úsměvem.