„Již na podzim se na místě konala povodňová prohlídka. Na ní se vytipovaly stromy, které mohou bránit odtoku vody při povodni. Mohly by se zde zachytávat různé věci, nebo by stromy mohly spadnout a ucpat koryto pod mostem. To by mohlo vést k vylití vody z koryta v těchto místech,“ uvedl Deníku pracovník odboru životního prostředí Městského úřadě v Tachově Miroslav Rolko.

„Jednotlivé stromy nevadí, ale tady již byly srostlé skupiny stromů. Stěžovali si majitelé sousedních pozemků. Část stromů byla pokácena již loni na podzim,“ pokračoval Rolko.

„Tyto skácené stromy byly zdravé, ještě v růstu. V tomto případě ale je lepší, že budou odstraněny,“ vyjádřil se v k věci Václav Kadlec z tachovského městského úřadu.

S pokácením stromů souhlasí také Josef Řasa, jeden z majitelů sousedních pozemků. „Je dobře, že tyto stromy budou odstraněny. Podle mého názoru by v korytě řeky neměly být. V případě velké vody by se o ně mohl zachytávat odpad. Také jejich větve a listí padalo na střechy objektů, které stojí v těsné blízkosti,“ uvedl Řasa.

S dělníky, kteří odstraňují náletové dřeviny v korytě řeky, se budou Tachované setkávat celý tento týden. Deníku to uvedla Lenka Havlíková, pracovnice Povodí Vltavy, který je správcem tohoto toku. „Práce jsou plánovány v průběhu tohoto týdne. Počet stromů, které odstraňují naši pracovníci, bude dosahovat několika desítek. Žádné další kácení v jiných lokalitách města Tachova v tuto chvíli zatím neplánujeme,“ sdělila ve věci Havlíková.