Například v Plané mohli diváci sledovat tvorbu ledové sochy anděla z kvádru vážícího 125 kilogramů. „Sochu vytvářeli specialisté z Plzně, kteří se tomuto druhu umění věnují profesně a v současné době jsou jejich díla k vidění například v Pivovarském muzeu,“ sdělila Deníku Petra Tomášková z plánského odboru kultury a dodala, že kvádr pro ledovou sochu v Plané nechali tvůrci mrazit čtyři dny ve čtyřiceti stupních pod nulou.

Také v Chodové Plané měli účastníci rozsvícení vánočního stromu zpestření v podobě pěveckého vystoupení nadějné operní pěvkyně, žákyně Anny Gálisové.

Program na náměstí v Tachově začal už v půl čtvrté odpoledne. Na úvod se představil folklorní soubor Kolovrátek, po něm pak Tachovský dětský sbor. Vánoční strom se v Tachově rozsvítil v pět hodin v podvečer, ještě předtím mu faráři všech církví, které v okresním městě působí, společně požehnali.

Stříbrské zahájení adventního období bylo pojato charitativně, návštěvníci mohli přispět na různé dobročinné účely, poslat dopis Ježíškovou poštou, nebo si třeba udělat selfie v andělském křesle.

Zatímco většina stromů se rozsvěcovala v neděli, obec Cebiv připravila rozsvícení vánočního stromečku už na sobotu. Ve stejný den se rozzářila výzdoba i u domků v obci. „Děláme pro lidi takové malé občerstvení, děti vyrobily malé svícny a různé vánoční dekorace. Pak tu u stanu je kulturní vystoupení, to připravují právě cebivské děti a vždy jsou odměněny velkým potleskem od všech návštěvníků akce,“ uvedl starosta obce Zdeněk Kovář.

Na pondělní podvečer pak připravili rozsvícení vánočního stromu na veřejném prostranství ve Svojšíně. Také v této obci byla akce doprovázena hudebním vystoupením, tentokrát v podání školních i předškolních dětí.