„Hlavně těch břízek je mi líto, chodili jsme kolem nich a byli jsme na ně zvyklí. Je to škoda. Měli by se asi zeptat občanů, jestli s kácením souhlasí. Já bych byla určitě proti, ale nikdo se nás na nic neptal,“ zlobila se jedna z obyvatelek, jejíž jméno je redakci známo, ale ona si přeje zůstat v anonymitě. „Jsme malá víska a nechci mít problémy,“ vysvětlila.

Smrky i břízy ale byly pokáceny na základě povolení vystaveného Městským úřadem v Boru. „Ty smrky vyrůstají moc blízko sebe a nemají dostatek prostoru, podle toho taky vypadají. Navíc rostou těsně vedle elektrického vedení a stojí poměrně blízko budov, což není vždy bezpečné,“ řekli nám na místě pracovníci, kteří stromy káceli.

Stromy na návsi v Čečkovicích ustoupily nové výsadbě. „Minulý týden se na návsi upravovaly cesty, příští rok počítáme s úpravami zeleně. Proto jsme nechali některé stromy pokácet, místo nich vysadíme jiné,“ sdělil Deníku tajemník Městského úřadu v Boru Jaroslav Havlíček s tím, že v rámci úprav veřejných prostranství v Boru se budou ještě prořezávat rozrostlé túje a jiné okrasné keře. Upravovat a zbavovat náletů se bude také porost na břehu rybníku.