Na pódiu se vystřídalo celkem šest kapel, které podle pořadatele hrály bez nároku na honorář. „Kapely podpořily akci vystoupením zdarma, naopak, ještě samy přidaly peníze do sbírky,“ uvedl Patrik Samko, který hraje ve stříbrské kapele Last Crackers. „Dáša chodí k nám do školy, všichni ji známe. Nemoc jí hodně ubližuje. Víme, že mají možnost nějaké určité léčby, která stojí statisíce, tolik peněz ovšem rodiče nemají. Proto jsme udělali sbírku i ve škole, díky ní se vybralo mnoho tisíc, další peníze přinese tento koncert. Zajistit akci stálo velké nervy. Jedna kapela se musela kvůli nemoci odhlásit, takže místo Shogun Tokugawy nakonec zahráli Falling Faith z Teplic, jinak tu byly kapely The Aprill, Bit-A-Nail, Ragulin, Treska a pořádající Last Crackers. Měli jsme problémy sehnat zvukaře, toho máme z Plzně. Děkuji všem za podporu, našim učitelům, studentům, kulturnímu středisku a také sponzorům,“ řekl Patrik Samko.

Koncert nakonec vynesl 25 tisíc korun. Maminka nemocné dívky Dagmar Mráčková je dojatá. „Moc všem děkujeme. Jsou to všechno tak mladí lidé a tolik dokázali. Jsou tak solidární. Museli mít s pořádáním velké starosti, a přesto to pro mou dceru udělali. To už nám přispěli osmatřiceti tisíci ze sbírky ve škole,“ neměla daleko k pláči.

Dcera, šestnáctiletá studentka stříbrského gymnázia, také Dagmar Mráčková, má radost. „Jsou to skvělí přátelé, opravdu moc mi pomáhají, a to nejen finančně. Mám radost, že přišli i učitelé, je tu hodně lidí. Moc děkuji,“ vzkázala.

Na akci přišly téměř tři stovky lidí. „Vstupné bylo padesát korun, ale každý měl možnost si vzít vstupenek, kolik chtěl. Prostě, kolika penězi chtěl přispět. Takže někteří lidé si vzali vstupenky za dvě stovky, ale také i za pět set. Lidé se opravdu snaží pomoci,“ zhodnotila Klára Šedivá, která prodávala vstupenky v předsálí.

Martina Sihelská