Na zcela nových a moderních strojích, v moderně vybavených učebnách a laboratořích se budou učit studenti Střední průmyslové školy Světce. Ta vybudovala nové učebny a odborné učebny v objektu školy ve Světcích i v centru odborné výuky v Oldřichově.

„Učebny jsou vybudovány pomocí Regionálního operačního programu Jihozápad, kde náklady činí 31 milionů korun a z toho je 23 milionů formou dotace," uvedla ředitelka školy Jana Hrčková.

„Zřídili jsme dvě nové učebny půdní vestavbou ve školy a další učebny a dílny v Oldřichově," vysvětlila s tím, že prostory vznikly rekonstrukcí a přestavbou stávajících učeben.

Vystavělo se přes 800 metrů čtverečních plochy pro výuku. Studenti se v nových prostorách budou učit na moderních NC strojích na kovoobrábění, na dřevoobrábění. V Oldřichově dále vznikla nová dílna pro výuku sváření, multimediální učebna s výukou programování, dílna pro tvarování materiálu. „Ve škole pak jsou dvě učebny, a to laboratoř pro technologické a mechanické zkoušky a odborná učebna pro výuku hydrauliky, pneumatiky a řídících systémů," doplnila ředitelka s tím, že výuka se pořízením nové technologie zkvalitní.

Odborné učebny budou využívat všechny obory, které škola vyučuje. V Oldřichově to budou především strojírenské obory, v budově školy využijí nových učeben všichni studenti. „Pro naši školu je to velký krok dopředu. Máme sice vybavení na velmi dobré úrovni, ale teď jsme získali další kvalitní prostory, v nichž můžeme vyučovat," uvedla Hrčková.