Dvaatřicet studentů prvního ročníku tachovského gymnázia odjelo včera do Třebíče za dobrodružstvím a adrenalinem. K tomu jim poslouží tradiční kurz týmové spolupráce.

„Cílem akce je ale také to, aby se noví studenti lépe poznali, více se se seznámili s třídním učitelem a preventistou. Také slouží k tomu, aby se lépe nastavil kolektiv. Jednoduše, aby ke všem měli důvěru,“ popsala ředitelka gymnázia Irena Jirotková.

Na programu budou především hry a zábava. „Studenti jsou s harmonogramem pobytu podrobně seznámeni. Nejvíce oblíbené zřejmě bude lanové centrum, horolezecká stěna, paintball, nebo opičí dráha. Chystáme také lahůdku v podobě noční hry,“ nastínila kantorka Renata Koubková.
„Do tohoto centra nedaleko Třebíče jezdíme s kurzem každoročně. Studenti jsou pod vedením instruktorů, kteří za ně mají plnou zodpovědnost. Soustředění také slouží k tomu, abychom vytipovali problémové studenty a pak se jim mohli více věnovat,“ doplnila ředitelka Jirotková.

Po několika dnech, strávených ve školních lavicích, jsou nováčci ještě opatrní. „Poznávají budovu, poznávají trošku i sami sebe. Nijak se neprojevují. Jsou zatím i hodní. Uvidíme, jak se budou dále vyvíjet,“ řekl třídní učitel Filip Tomeš.

Josef Holek