Bydlet budou v místních rodinách, což jim umožní seznámit se s tamním způsobem života, zvyky, kuchyní atd. Pracovat budou v různých firmách, které se zabývají administrativou, obchodem, cestovním ruchem, či službami, tedy v oblastech, na které se studium na OA zaměřuje. Své teoretické znalosti tak budou moci aplikovat v praxi.

Londýnské City, místo, kde sídlí světové finanční instituce.

Mezi další zřejmé benefity pobytu patří procvičení anglického jazyka a rozšíření kulturních i osobních obzorů studentů. Tato zkušenost se mladým lidem jistě bude hodit i při vstupu na trh práce. Pobyt je hlavní součástí projektu Erasmus+ s názvem „Společenská odpovědnost firem v praxi“, který ve škole běží už od října. Zatím se studenti s pojmem „společenská odpovědnost“ seznámili teoreticky. Sami zorganizovali několik dobročinných akcí, během exkurze viděli dobré příklady v praxi, dále provedli průzkum na toto téma v místních firmách a zpracovali jeho výsledky.

V Londýně pak budou během stáží zkoumat, jak společenská odpovědnost funguje tam. Výsledky z českých a anglických firem po návratu porovnají. Finálním výstupem celého projektu pak bude výukové online video o společenské odpovědnosti. V minulých letech Obchodní akademie Stříbro již pracovní stáže v Londýně pro své studenty realizovala několikrát, vždy v rámci evropských vzdělávacích projektů. Žádost je podána i na příští rok.

Londýnské metro, ilustrační foto

Letošní účastníci se na svůj pobyt moc těší, a zároveň se obávají neznámého a kladou si otázky: „Jak budu samostatně cestovat po Londýně? Domluvím se? Co mě čeká v cizí rodině? Zvládnu práci v zahraniční firmě?“ Držme jim tedy prosím palce. Já osobně věřím, že všechny nástrahy úspěšně zdolají, že se naučí spoustu užitečného pro svůj pracovní i osobní život a že na tento pobyt budou rádi vzpomínat.

Petra Baxová