Konala se tady studentská akademie, která připomíná události 17. listopadu. V letošním roce si studenti navíc připravili scénky upomínající stoleté výročí založení Československa a významné osmičkové roky v historii republiky.

„Každý rok se na akademii moc těším a jsem vždy překvapená, co krásného jsou schopni studenti vytvořit. Chtěla bych zmínit, že si představení připravují sami, takže i pro nás je překvapení, co si nacvičili,“ řekla Deníku ředitelka tachovského gymnázia Irena Volkovinská a před zahájením přehlídky popřála studentům hodně zdaru. Jedním ze tří moderátorů, který návštěvníky akademií provázel byl i Filip Lukeš.

„Studentskou akademií si připomínáme události kolem Sametové revoluce, letos jsme zařadili také stoleté republiky a významné osmičkové roky České republiky,“ řekl hned v úvodu.

Studenti každého ročníku tachovského gymnázia si tak při této příležitosti připravili zajímavé scénky, k vidění byl například proces Milady Horákové, vystoupení Heleny Vondráčkové, StarDance, nebo vítězné hokejové Nagano z roku 1998.