Stávky se po celém světě konaly v pátek, symbolicky s názvem Fridays for Future. „Byli jsme jako jediní z Plzeňského kraje spolu s dalšími čtrnácti městy po celé České republice a tyto stávky se pořádaly na všech kontinentech,“ informoval student prvního ročníku Gymnázia Stříbro Christian Schmucker.

Fridays for Future je rostoucí mezinárodní hnutí žáků a studentů. Ti se se vydávají do ulic, aby vyjádřili svou nespokojenost s neřešením klimatické krize a zároveň zvýšili povědomí obecné veřejnosti o problémech, jejichž následky budou zanedlouho nevratné.

Stříbrské gymnázium bylo jedinou školou v okrese, která se zapojila do mezinárodního projektu studentských stávek za lepší klima.

„Kromě vyjádření studentů, bylo na programu i Slam poetry v podání Matěje Frouze a pozvání přijal i Roman Černík, ředitel kulturního prostoru Moving Station v Plzni a vysokoškolský učitel,“ popsala den stávky studentka prvního ročníku gymnázia Anežka Brahová.

Jak se dále vyjádřila, doufá, že podobné akce se budou nadále pořádat a že účast bude čím dál tím hojnější a zájem o životní prostředí jen poroste.