Rozhodli se pomoci dětem, které jsou v nelehké životní situaci a jejichž Ježíšek byl možná skromný.

„Spolu se spolužáky jsme chtěli o Vánocích udělat něco hezkého a někoho potěšit. Dali jsme hlavy dohromady a napadlo nás, že bychom mohli uspořádat vánoční sbírku pro děti, které to nemají v životě lehké. Sbírali jsme hračky, plyšová zvířátka, knížky a oblečení. Naše sbírka trvala 10 dní a nakonec se toho nastřádalo docela hodně," informovali studenti Adéla Horejšová a David Zušťák.

„Věci pro děti jsme nakonec zabalili do krabic a dárečky jsme odvezli do zařízení Robinson ve Stodu, kde si je děti rozbalily na Štědrý den. Je krásné vidět tu radost, hlavně jsme rádi, že jsme mohli aspoň takto pomoct. My jen doufáme, že se takových lidí najde více, my určitě ještě něco podobného uspořádáme. Rádi rozdáváme úsměv a radost na tvářích. Myslím, že můžete být rádi, když máte rodinu, važte si každé maličkosti. Děti, kterým jsme pomohli, tohle neznají," dodali Deníku stříbrští studenti.

„Chceme touto cestou za celou naší třídu OA2 všem poděkovat za pomoc. Všem přejeme v novém roce 2016 hodně zdraví, štěstí, lásky, úspěchů. Mějte se všichni rádi," uvedli na závěr studenti.

Martina Sihelská