Žáci OA4 si na pódium pozvali kapelu Union a zahájili svůj velký večer. „Hodně jsme se na tento den připravovali, kapelu jsme měli již vyzkoušenou z Majálplesu, protože se osvědčila, máme ji zde opět,“ pochválila muzikanty Tereza Jašová.

„Musím hlavně poděkovat naší učitelce Ivaně Strachotové za její obětavost a velkou podporu, moc nám pomohla. Nesmím ani opomenout pana Pavla Cíchu, který měl s námi také velkou trpělivost,“ říká slečna Jašová. Po předtančení následovalo stužkování a pak slavnostní přípitek. Studenti nezapomněli ani na své učitele a rodiče a provedli je v tanci. „Jeto takový velký slavnostní pocit, mít po stužkování,“ byla okouzlená Kateřina Brožíková.

„Teď se chci hodně učit, příští týden dělám zkoušky na vysokou. Snad je zvládnu, ale musím hlavně odmaturovat,“ připravuje se na další velký životní krok Kateřina Brožíková, která se přiznala, že největší strach u maturitních zkoušek jí nahání účetnictví. Maminky byly na své dospělé ratolesti patřičně hrdé. Mezi nimi byla i Bohdana Bartoňková. „Mají krásný ples, to je pro rodiče vždy zážitek na celý život, i když je těch dětí více. Kluci si vše zařídili sami, i obleky a musím také ocenit genialitu nápadu s příjezdem limuzíny,“ chválila originální vstup studentů na scénu Bartoňková. Studenti své spolužačky obdivovali. „Jsou úplně jiné, vypadají jako princezny. Jsou dokonalé, od účesů po garderoby,“ okukoval své kamarádky Vít Kostka.

Půlnoc přinesla překvapení v podobě tanečního čísla.