VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Studenti zemědělských oborů jsou žádáni na trhu práce

STŘÍBRO - Na Dni otevřených dveří si zájemci o studim prohlédli školu

23.11.2008
SDÍLEJ:

Den otevřených dveří v SOŠ Stříbro.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Den otevřených dveří pořádá Střední odborná škola Stříbro třikrát za školní rok. Pro zájemce o studium se tentokrát dveře otevřely minulý pátek a sobotu. Ti měli možnost na vlastní oči vidět žáky školy, a také v jakých podmínkách studují.
„Nepřipravujeme pro ně nějaké divadlo, ale chceme ukázat skutečné podmínky. Už několikátým rokem to praktikujeme tak, že návštěvy provází především žáci, protože kontakt mezi žáky je přímější a bližší, než mezi žákem základní školy a naším učitelem. Ti jsou tu samozřejmě také, ale jen jako případná pomoc v nejasnostech,“ uvedl ředitel školy Václav Halada.

Střední školu si také přišla prohlédnout Michaela Pajerová z Plané. „Mám zájem o veřejnosprávní činnost. O možnosti zde studovat jsem se dověděla u nás na škole, když nás navštívili zdejší studenti,“ uvedla žákyně deváté třídy. Elišku Kocourkovou nejvíce zaujala učebna přírodovědného lycea. „Přemýšlela jsem o studiu na této škole už v sedmé třídě. O možnosti se sem podívat jsem se dověděla na prezentaci škol v Tachově,“ řekla zájemkyně o studium, která přijela z Erpužic.

U vchodu byl stolík s informacemi, za kterým seděli žáci a žákyně střední školy, kteří poskytovali potřebné informace případným zájemcům. Zde byla také Kateřina Boudková. „Návštěvníky uvítáme, pak je provádíme po škole a ukazujeme učebny oborů. Na každém patře v učebnách je představen obor, který se zde studuje,“ uvedla studentka agropodnikání.

Tento článek najdete také v Tachovské Jiskře dne 26. listopadu.

Zájemci o studium mají možnost výběru z několika studijních oborů. Tradičním je obor agropodnikání. „Dalším oborem, o který je velký zájem, je veřejnosprávní činnost. A nejmladším oborem je přírodovědné lyceum. Jde o jediné lyceum tohoto oboru v Plzeňském kraji,“ říká ředitel Halada.
Počáteční obavy, zda o lyceum bude zájem se nenaplnily. „Po dvou letech už víme, že to byl krok správným směrem. Zájem u žáků o tento obor je a také výhledově bude,“ dodává.

Kromě dnů otevřených dveří mohou také zájemci o studium střední školu navštívit i v jiném termínu. „Pokud rodiče zavolají, a chtěli by se podívat někdy jindy, není to problém. Domluvíme termín a hodinu, kdy jim to umožníme,“ vysvětluje Halada.

Po vystudování střední školy je pro maturanty důležité najít uplatnění na trhu práce. Proto škola několikrát ročně sleduje, zda její studenti nezůstávají nezaměstnaní. „Spolupracujeme s úřady práce a podle jejich údajů je nezaměstaných studentů naprosté minimum. Je zajímavé, že mezi nezaměstnanými nejsou absolventi oboru agropodnikání, u kterých by se mohlo říci, že v zemědělství tu práci nenajdou. Ze zemědělských podniků k nám dokonce chodí vedoucí a říkají, že u nich nastal generační problém a potřebují nové kvalifikované odborníky,“ dodal ředitel školy.

Čtěte také: Sloučení by nebylo dobré

Autor: Antonín Hříbal

23.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vánoční písně zněly v Chodové Plané
12

FOTO: Vánoční písně zněly v Chodové Plané

Videosouhrn Deníku – 16.–17. prosince 2017

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

Vánoční besídku pořádali ve stáji mezi koňmi

Kladruby – Zazpívat, zarecitovat a strávit pěknou předvánoční chvíli se svými čtyřnohými přáteli přišli děti a koňáci, kteří pravidelně navštěvují Pony farmu v Kladrubech Pozorce.

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Západní Čechy - Meteorologové varují před tvorbou náledí během noci na pondělí.

Stezka do Plané už svítí

Planá, Chodová Planá – Po několika letech úsilí začalo svítit veřejné osvětlení na cyklistické stezce spojující město Planá s městysem Chodová Planá.

FOTO: Lidový soubor MLS vystoupil v černošínském kostele

Černošín - V páteční podvečer 15. prosince se v černošínském kostele konal Vánoční koncert, ve kterém vystupovaly děti z černošínské základní školy pod vedením Nadi Pézlové a Jiřiny Ilyas, pak Píšťalky Dany Steinerové a o závěr hudebního večera se postaral plzeňský malý lidový soubor MLS pod vedením Miroslava Šimandla.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT