StříbroŽivot je kabaret, tak znělo motto maturitního plesu studentů čtvrtého ročníku oboru agropodnikání Střední odborné školy ve Stříbře. Na pódiu hrála skupina KT Band, sál se skvěl decentní květinovou výzdobou, nechyběla zajímavá tombola. Stužky předával třídní učitel Vlastimil Matys a květiny ředitelka školy Jarmila Kánská.

Studenti si ples vychutnali a učitelům nezbývalo, než je chválit. „Je to skvělá parta, i když více převládají dívky. Hádají se jen ve stresu, když něco plánují, ale čím více se blíží den realizace, tak se zklidňují a pak táhnou za jeden provaz. Potvrdilo se mi to už při více akcích, například při dožínkách a teď i při organizaci plesu. Jsou dobří a já věřím, že i maturitu zvládnou. Teď měli hodně práce s plesem, ale vím, že pak hned začnou pracovat na přípravě k maturitám," řekl třídní Vlastimil Matys, který připomněl, že za čtyři roky si se třídou užil i spoustu zajímavých exkurzí, brigád a dalších akcí.

Šaty jako princezna měla i Michaela Kučerová. „Nechala jsem si je ušít na míru, pak je asi nechám mladší sestře. Předtančení nás naučil baleťák z divadla J. K. Tyla v Plzni Richard Ševčík. Na maturitu se učím, ale moc se jí bojím. Po škole bych si přála dělat chůvu v Itálii, ale přítel mě tam nechce pustit," smála se Kučerová.

Studující Olgu přišel podpořit celý stůl příbuzných. „Jsou tu tety, strejdové a další příbuzní i děda s babičkou z Budějovic. Olinka si vybrala šaty černé, nechtěla je světlé. Před plesem toho měla hodně, sama si stihla jen nechat udělat vlasy," uvedla Ivana Bunková ze Stříbra.

Martina Sihelská