Štybar si přijel do Česka, jak řekl, hlavně odpočinout. „Do Stříbra se vždycky rád vracím, a tak tomu bude vždycky, odbourám se tady od stresu, naberu síly,“ řekl světový cyklokrosový šampion, který přešel do týmu Quick Step a začíná trénovat, aby strávil letní sezonu mezi silničními cyklisty.

Už má za sebou také dovolenou. „Loni jsme byli v Egyptě, tam se nám letos moc nechtělo, tak jsme byli v Dubaji. Dovolená byla skvělá, zase jsme mohli být s přítelkyní Ine čtrnáct dní spolu,“ uvedl.

Štybara přijal ve své pracovně také starosta města Bohuslav Červený. „Uvítání bylo o to milejší, protože jsem Zdeňka učil a jsem na něj jako na občana i žáka hrdý,“ vyjádřil se starosta.

Po oslavách s obyvateli Stříbra a fanoušky se mistr světa společně s fan klubem přesunul do nedalekého Sytna k posezení u guláše. „Je to taková naše tradiční tečka za sezonou, kdy se Zdendou a jeho tátou posedíme, pobavíme se, všechno probereme, abychom se mohli těšit na novou sezonu,“ řekl Deníku Vlastimil Harvilla ze Štybarova fan klubu.