Ten poslední se konal právě tento víkend a počasí se naštěstí umoudřilo, neboť den před závodem vydatně pršelo. Zřejmě bahnitá trať a předvánoční chaos zavinily jednu z menších účastí. „Je to škoda, že je tu málo soutěžících. Děti by se určitě rády zapojily, ale myslím, že rodiče se prostě z lenosti nechtěli účastnit,“ řekl na tvrdo své mínění František Turek.

eny byly lákavé, pro děti cukrovinky a různé drobné dárky, pro dospělé kapr a stromeček. „Byl to dobrý závod, ale jednou mi to uklouzlo a spadl jsem. Prý mě pád zdržel o čtyři vteřiny,“ řekl nám Tomáš Stark, který se smíchem dodal, že má maminka aspoň co prát. „Mně to vůbec neklouzalo, já to umím, i lyžovat umím,“ doběhla bez úhony pětiletá Valentýnka Turková.

I dvojčata Ondřej a Jakub Turkovi byla spokojena. „My jsme si vzali kopačky se špunty, tak nám to neklouzalo a soutěž se nám moc líbila,“ shodli se kluci. „Děti si to užily, počasí bylo dobré. Tuto tradici založil kdysi lyžařský klub, kdysi tu totiž bývala i lyžařská škola a my jen v tradici pokračujeme,“ objasnil nám původ soutěže ředitel DDM Miroslav Cvrk.

Výsledky Suchý slalom – 21. 12. 2008:


1. Valentýnka Turková 2:00
2. Karolína Podušková 3:11 – nejmladší účastnice (2004)

1 – 2 třída
1. Jakub Turek 1:43
2. Martin Bizoň 1:44
3. Adéla Krabcová 1:46
4. Ondra Turek
5. Tomáš Stark

3 – 5 třída
1. Michal Krabec 1:26

6 – 9 třída

1. Milan Poduška 1:03
2. Jana Kalistová 1:29