„Jde o soutěž barmanů, kteří míchají drinky na bázi piva. Byla to úplně první soutěž ve střední Evropě, která se vymyslela a má myšlenku v míchání drinků na této bázi," popsal obchodní ředitel pivovaru Jiří Plevka.

V letošním roce byl v pivovaru k vidění sedmnáctý ročník a zapojili se do něj barmani z celé České republiky, Německa, Švýcarska.

Zahájení letošní pivní sezony vyvrcholilo vyhlášením výsledků soutěže a zároveň dokoulením sudu do pivovaru. „Jde o symbolické přeběhnutí s kouleným sudem z Bavorska k nám do Čech. Trasa je dlouhá 54 kilometrů. Štafeta s pivním sudem startuje ve Störnsteinu, pokračuje na Tachovsko, přes Branku, Tachov a Planou do areálu pivovaru. Na zastávkách se ochutnává kvasnicový ležák zdarma," popsal Plevka. O sud se střídalo dvanáct týmů s tím, že na každý úsek se zapojí dva týmy. Každý, kdo se zúčastnil, tedy uběhne deset až dvanáct kilometrů.

Na náměstí v Tachově přivítal štafetu a její doprovod Dechový orchestr Mladých pod vedením Josefa Kadlece.

Atmosféra se na všech stanovištích nesla v duchu žízně, protože tomuto pivovarsky významnému dni přálo i sluníčko. „Doufáme, že už bude jen sluníčko, teplo a hlavně žízeň," ukončil Plevka.