V průběhu sobotního odpoledne bylo v "Sulanovně" veselo a živo. Jarmark zahájila svým vystoupením domácí skupina Cavalla a navodila tak pravou historickou atmosféru. Na ni navázala šermířským představením skupina Mortis a kapela Strašlivá podívaná pokračovala historickým folkem, který několik návštěvnic nenechal chladnými a roztančil je. Tanečnice Shahinez pak svými ladnými pohyby dostaly do varu všechny přítomné.

Dobře naladění návštěvníci si následně zanotovali s oblíbenou Kladrubskou dudáckou muzikou a poté se nechali hromadně vtáhnout do děje pohádky, kterou zosnoval principál Zdeněk Zajíček z Pohádkového statku Břasy. Tahání řepy, do níž zapojil téměř všechny přítomné, se ukázalo v závěru býti koulením dýně, což vyvolalo salvy smíchu a všichni se vzájemně odměnili velkým potleskem.

Kamenná seskupení v Sedmihoří obdivoval stříbrský fotoklub.
Fotoklub ze Stříbra vyrazil do Sedmihoří

Po celou dobu nabízela řada stánků různé druhy občerstvení a mnoho pochutin, zakoupit bylo možno rozličné upomínkové předměty, hračky, ale také medovinu. Nechyběl ani tradiční stánkový prodej žáků tamější základní umělecké školy, kterým na dálku podporují studentku z Keni.

Historická střelnice, stejně tak i historický kolotoč, zaujaly malé i velké návštěvníky, možnosti svezení na unikátu využily všechny věkové kategorie.