Pořádáte masopust u vás ve městě či obci? Pošlete nám  fotky a videa z masopustů na websluzba.zapad@denik.cz nebo přes formulář rubriky Čtenář reportér. Rádi vaše příspěvky zveřejníme.

„Přišlo jich 138, krásný rekord, většinou jich je tak do sto dvaceti. Počasí přálo, bylo poměrně teplo, do kroku hráli Syteňáci a také Lidová muzika z Chrástu," uvedla starostka.

Místní se na tuto akci připravují pečlivě a umí pak dělat tu správnou legraci. „Jaké hadry? Já tu celý rok posiluji, jím vitamíny, proteiny, samé zdravé dobroty, to nejsou žádné vycpané hadry, to jsou skutečné svaly, však i s činkou jsem přišel," hartusil silák z cirkusu v podání Ivy Vackové.

Teplé počasí si sice lidé pochvalovali, ale dva medvědi z něj nadšení nebyli. Jeden medvěd to vzdal, tak byl propocený a měl i těžkou hlavu, druhý medvěd se snažil vydržet co nejdéle. „Mám na sobě jen spodní prádlo a tričko, ale ten kožich opravdu strašně moc hřeje. Jsem úplně mokrý, to se nedá," sundal si na chvíli medvědí hlavu Ivan Hacker.

Sulislav zažila první masopust podle písemného záznamu v kronice už v roce 1785. Jeden ročník se ale kvůli pandemii nekonal.