„Letošní sezona byla skutečně špatná, v lednu se u nás lyžovalo přibližně týden, v únoru jsme sjezdovku nezprovoznili vůbec," řekl Deníku za provozovatele Skiareálu Přimda Josef Langmajer.

V pondělí konečně po delší době začalo padat trochu více sněhu a na sjezdovce bylo v úterý ráno 13 centimetrů. „Po celé úterý budeme svah upravovat a ve středu v deset ráno otevřeme. Bude se lyžovat i večer za umělého osvětlení," dodal Langmajer.

Ten doufá, že sníh pár dní vydrží. Podle předpovědí se teploty přes den budou pohybovat lehce nad nulou, v noci by měly klesnout pod bod mrazu. „Svah je navíc na severovýchodní straně, tak by mohl sníh vydržet," doufá provozovatel.

Nasněžilo také v hraničním areálu Silberhütte – Zlatý Potok, kde bylo včera pod nulou. K dispozici jsou všechny běžkařské trati, o prvním březnovém dnu byla také zprovozněna večerní stopa pro běžkaře.

Podle předpovědi počasí by se nízké teploty se sněhovými přeháňkami, případně s deštěm měly udržet celou první březnovou dekádu s tím, že více se oteplí až po 11. březnu, kdy má přes den být až šest stupňů nad nulou.

Mírná zima a nedostatek sněhu sice nepřejí příznivcům lyžování, lidé si za to ale našli cestu do krytých sportovních zařízení.

„Zima jako byla ta letošní je na návštěvnosti plaveckého bazénu určitě poznat," potvrdil Deníku vedoucí Plaveckého bazénu v Tachově Kamil Báča.
„Například koncem minulého roku jsme měli hodně zvýšenou návštěvnost přes Vánoce. I celý minulý týden byl nadprůměrný," dodal.

S příchodem jarních prázdnin ale v prvních dnech volna podle jeho slov návštěvnost mírně poklesla. „Je to také vzhledem k tomu, že lidé hodně jezdí například na hory," vysvětlil vedoucí bazénu.