„Město Planá ve spolupráci s partnerským městem Tirschenreuth pořádá v sobotu 18. června na vršku Svatá Anna živé kulturní odpoledne,“ sdělil Deníku Daniel León z Centra pro komunitní práci. „Těšit se můžete na vernisáž výstavy současných i historických fotografií vršku a jeho okolí, výtvarné ztvárnění svatoanenských dominant i dalších výstav týkajících se minulosti regionu. Nenechte si ujít vyhlášení a ocenění vítězů fotografické a výtvarné soutěže, slavnostní otevření nově zbudovaných cyklostezek na Svaté Anně a jarmark regionálních řemeslníků,“ doplnil.

Výstavy budou zpřístupněny už od 12 hodin a ve dvě hodiny odpoledne začne jarmark. Na třetí hodinu odpoeldní je plánováno slavnostní otevření další části cyklostezek vedoucích z Tirschenreuthu do Plané. Hned nato budou u kostela vyhlášeni vítězové fotografické a výtvarné soutěže. Kulturní odpoledne zakončí v 17 hodin mše svatá, kterou bude sloužit plánský farář Jaroslav Šašek.

„Kulturní akce je součástí dalších aktivit města Planá, jejichž cílem je snaha o oživení Svaté Anny. Na místě bude rovněž možné vyplnit anketu, která bude zachycovat názory veřejnosti na využití vršku a spokojenosti s jeho současným stavem. Anketa pomůže městu i dalším vlastníkům pozemků správně zacílit budoucí snahy o obnovu této lokality,“ dodal León.