V současné době ale snoubenecké páry vyhledávají malé vesnice a netradiční místa stále častěji. Například o uplynulém víkendu bylo na Tachovsku hned několik podobných obřadů.

Teprve druhou svatbu během uplynulých šedesáti let zažil kostel sv. Vavřince v Sulislavi. A oddávalo se také u kapličky na vrchu Krasíkov nad Kokašicemi. „V posledních pěti letech jsme měli na Krasíkově už několik obřadů, ale předtím nebyl dlouhá léta žádný podobný obřad," uvedl starosta Kokašic Václav Panoš. Za srpen se přitom jednalo už o druhou svatbu na vrcholu se zříceninou. Další snoubenecký pár se rozhodl říci si své „Ano" v září na protějším kopci – u kapličky na Ovčím vrchu.

Pravidelně oddávat začali nedávno také ve Starém Sedlišti. „Dlouhá desetiletí tady nebývaly žádné svatby, v posledních letech už jsme tady na úřadě měli čtyři obřady a jedna svatba byla loni v srpnu v kostele," sdělila Deníku starostka obce Jitka Valíčková. „Jsme rádi, že se tady svatby konají, je to pro nás čest, když si lidé vyberou místo, kde bydlí a nejezdí se uzavřít sňatek jinam," dodala.

O poctě pro obec a kostel hovořil v souvislosti se sobotní svatbou také starosta Sulislavi Milan Strohschneider.

Jednu svatbu už měli v letošním roce také v Cebivi. Jak řekl starosta Zdeněk Kovář, po dlouhých letech půstu se v poslední době v této obci oddávalo už třikrát.

Premiéru svatebního obřadu zažil v červnu také obecní altán na veřejném prostranství v obci Únehle.