Již potřetí se chystá Svatomartinská slavnost v Městské stodole v Bělé nad Radbuzou. Pořadatelé i pro letošní rok připravili bohatý program, akce vypukne v sobotu 11. listopadu symbolicky v 11,11 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na husí pochoutky, servírovat se bude huso-kachní rilette s brusinkami a bagetou za 90 Kč, polévka kaldoun s játrovou rýží a majoránkovými nudlemi za 60 Kč a jako hlavní chod svatomartinské husí stehno s kombinací karlovarského a kynutého knedlíku a variací červeného a bílého zelí. Za ten hosté zaplatí 480 korun, je možno si objednat celé menu, to je pak vyjde na 590 Kč. V nabídce budou také domácí klobásy od Dobroty Turek, chybět nebudou svatomartinské koláčky a jiné pochutiny. Od 14 hodin bude hodujícím střídavě hrát Mrákovská dudácká muzika a cimbálová muzika Zádruha Dolní Bojanovice. „Jídla bude dost, připravena je také degustace moravských a svatomartinských vín a dalších lihovin,“ lákají pořadatelé.

Ilustrační foto.
Policie řeší krvavý útok nožem v Plané. Bodal cizinec

Vypravit se o svátku svatého Martina za jídlem můžete také do Zámecké restaurace v Horšovském Týně. „Ceny svatomartinských pochoutek jsou stejné jako loni. Nezdražovali jsme,“ ujišťuje majitelka Veronika Baumannová. Svatomartinské menu bude restaurace nabízet od 11. do 14. listopadu. Připravují zde domácí husí paštiku, kterou bude možno si na vyžádání i odnést domů, dále pak husí stehno s červeným či bílým zelím s domácími bramborovými lokšemi, kdy cena porce bude stát 359 korun. V nabídce bude i levnější verze s kachním stehnem, za tuto porci zaplatí zákazník 259 Kč. A chybět nebude ani dezert, v Zámecké restauraci budou moci zákazníci ochutnat jablíčka ve vinném těstíčku s brusinkami a skořicí. Na své si přijdou i milovníci tekutých vinných hroznů, přichystána jsou svatomartinská růžová vína

Na sobotu 11. a v neděli 12. listopadu připravují speciální Svatomartinské menu v Mami restaurantu v Tachově. Předkrm, polévka, hlavní chod, dezert a sklenka svatomartinského vína vyjde hosty na 599 Kč. Pokud se někdo na celý chod necítí a rozhodne se pouze hlavní chod, dostane na talíři konfitovanou husí čtvrtku s bílým a červeným zelím a bramborovým knedlíkem. Za tu zaplatí 399 korun. Majitelka Michaela Šestáková doporučuje zákazníkům si místo v restauraci raději rezervovat předem.

Následky požáru domu v Otročíně u Stříbra na Tachovsku.
V hořícím domě v Otročíně zemřel jeho majitel, nešlo o násilný čin

„Svatomartinské menu bude za stejnou cenu 807 Kč jako v loňské roce,“ sdělil Deníku Milan Fiala, provozní stříbrské restaurace Excellent. Obsluha na stůl postupně donese husí rilletes s brusinkovým dipem a rozpečenou bagetkou, tradiční husí kaldoun, konfitované husí stehno s červeným zelím a karlovarským knedlíkem a sladkou tečku v podobě svatomartinských koláčků. „Husí pochoutky budeme nabízet od 17. hodiny v pátek 10. listopadu až do neděle 12. listopadu. Přestože máme velký počet rezervací, nemyslím si, že by se na někoho nedostalo,“ dodal.

A svatomartinské pochoutky si mohou dopřát také ti, kdo vyrazí do Klášterní restaurace v Kladrubech, která je v prostorách tamního benediktinského kláštera. Pečené svatomartinské husí stehno s variací knedlíků a zelí zde vyjde na 369 Kč, pro labužníky bude samozřejmě v nabídce také husí kaldoun a svatomartinská husí paštika s bagetkou či restovaná husí játra se zeleninou. Ani zde nebudou chybět svatomartinská vína.

Chodské mučedníky upálili u Boru přesně před 520 lety, událost připomíná pomník
Chodské mučedníky upálili u Boru přesně před 520 lety, událost připomíná pomník

Levnější varianty svatomartinských dobrot nabídne v letošním roce Motorest Rumcajs v Těchlovicích. „Mám od našich dodavatelů nahlášený nárůst cen hus asi o 20%, takže v letošním roce nabídneme našim zákazníkům raději pečenou kachnu, králíka a pro tradicionalisty pak bůček,“ řekla Deníku majitelka Lenka Bunková. Po celý víkend se mohou kolemjdoucí či jedoucí zastavit na králičí stehno s variací knedlíků a špenátem, za které zaplatí 150 korun. 450 gramů kachního stehna s variací knedlíků a se zelím bude stát 240 Kč, 250 gramů zmíněného bůčku rovněž s variací knedlíků a zelím vyjde na 170 korun. Zklamán odejde málokdo, restaurace nabídne i další variace masa a nádivky se špenátem, na jídelním lístku se objeví také uzená krkovice.