Na svém kontě má přes čtyřicet nahraných desek světového houslového repertoáru. Jedná se o popularizátora a propagátora vážné hudby. Vystoupení na jízdárně má vždy své kouzlo.

„Mám samozřejmě nesmírně rád velké koncertní sály, ale daleko víc si užiji koncert na krásném zámku, v kostele či jiném historickém objektu.V těchto prostorách funguje genius loci a energie dávných časů. Jízdárna ve Světcích u Tachova je právě proto naprosto úžasný objekt, kde se mi hraje naprosto skvěle. Obzvlášť, když je přede mnou tak přátelské a milé publikum jako to dnešní," zhodnotil prostředí houslista Jaroslav Svěcený a pokračuje: „Od 5. do 14. července spolupořádám již po deváté festival Klášterecké hudební prameny na nádherném zámku v Klášterci nad Ohří, kde současně vedu houslové kurzy. I tady vždycky zažívám podobné pocity jako ve Světcích."

Početná koncertní turné a festivalová vystoupení Jaroslava Svěceného obsáhla USA, Kanadu, celou Evropu, Brazílii, Kubu, Turecko, Izrael, Egypt, Libanon, Jordánsko, Spojené arabské emiráty, Saudskou Arábii, Indii a další státy. Vystoupení v Tachově je jedno z těch malých.

„Dobrá hudba a pěkné koncerty patří do malých i velkých měst či míst. V menších lokalitách mám možná ještě bezprostřednější kontakt s posluchači, rád s nimi komunikuji přímo z pódia, často si své koncerty uvádím. V Praze si to vynahrazuji tím, že pořádám večery v Koncertním klubu Violino, který je kousek od Václavského náměstí. Je to komorní prostředí, kde se pódium a publikum propůjčuje úplně. Říkám tomu Totální kontakt s muzikou a člověčinou," sdílí dojmy z malého publika Svěcený.

Koncert se jmenoval v Rytmu tanga. Ke dvěma skladbám zatančil Petr Valečka a Markéta Kapicová. Název vystoupení nebyl však nějaká náhoda, ale název má svoji symboliku.

„Vydal jsem novou desku společně se svým kolegou, umělcem Ladislavem Horákem. Ke spolupráci jsem oslovil jednoho z nejlepších českých akordeonistů a bandoneonistů Ladislava Horáka. Ten je považován za jednoho z průkopníků této hudby v České republice.Ve 20. století není mnoho autorů, kteří se ještě během svého života dokázali zařadit k nejhranějším skladatelům všech dob a obohatili hudební historii o vlastní originální styl. Astor Piazzolla to dokázal. Tvůrce stylu Tango Nuevo je fenoménem přelomu tisíciletí. Dokázal totiž vyjít z argentinského folklóru a po studiích u slavné Nadii Boulanger na pařížské konzervatoři uměl do nového stylu aplikovat znalosti klasické hudby, včetně baroka až po moderní směry 20. století," představil album.

Toto CD je vzhledem ke svému nástrojovému obsazení momentálně jediným albem na českém trhu.„Nově příchozí lidé najednou vidí, že klasická muzika je úžasná, emotivní, hluboká. A stává se postupně součástí jejich života. To je můj celoživotní cíl. Dnešní koncert jsem si opravdu užil,bylo plno, skvělí lidé, krásná atmosféra," shrnul.