„Pouť patří k nejvýznamnějším společenským událostem v naší obci. Proto jsme se snažili připravit pro naše obyvatele, ale i širokou veřejnost, kterou tímto zvu, program takový, aby v něm každý našel tzv. svůj šálek kávy,“ řekl Deníku místostarosta obce Tomáš Petráň.

Pouťové oslavy zahájí v sobotu 29. června mše svatá, která se bude konat v 10,30 hodin v kostele sv. Petra a Pavla. Prostory svatostánku pak mohou projít v rámci komentované prohlídky zájemci znovu v 15 hodin. Od 13 hodiny pak spustí na pódiu na návsi dechová hudba Horalka, aby po čase předala hudební žezlo folkovému a country žánru v podání skupiny NAPLECH. Na osmdesátky a devadesátky si mohou zavzpomínat návštěvníci s Abbou Stars od 18 hodiny a přitvrdí se ve večerních hodinách, kdy to se vší parádou rozbalí Explozet Rock.

„Po oba dny jsou připraveny speciální prohlídky na zámku a to včetně zámeckých sklepů,“ láká dále návštěvníky Tomáš Petráň. Zámecké prostory i zahrady budou zdobit speciální vazby, které obec nechává vyrobit pouze jednou za rok. „Zámecké interiéry nabídnou jednak výstavu dobových kostýmů, dále pak předvedou, jaké kouzlo mají loutky a vše bude v neděli v době prohlídek od 11 do 15 hodin zpestřeno hudebními vstupy skvělé harfistky Kataríny Ševčíkové,“ doplnil místostarosta.

Jak se na pouť sluší a patří, zajištěno je občerstvení a náves ožije také stánkaři s nejrůznějším zbožím.