Na místo se sjely různé kapely od dechovky po country, divadelníci ze Stříbra zahráli pohádku, skupina Kargen předvedla historické souboje v šermu.

Na pouť přijela řada návštěvníků ze širokého okolí. I ti se dokázali zapojit do tradiční soutěže O sytenskou bečku. „Na tuhle soutěž se naši vždy těší. Jde o umělecký dojem i o rychlost. Soutěžící kutálí sud po trase, na které jej pak na chvíli vymění za bedny od piva a opět se vrátí ke koulení sudů,“ vysvětlil starosta Sytna Václav Bodiš.

Do soutěže se tentokráte přihlásilo jednadvacet mužů a jedenáct žen. Muže připravil o vítězství staňkovský soutěžící s označením Kastelán. Ženy pak slavily úspěch, sytenská Marie Morávková s přehledem zvítězila. „Pocity moc popsat neumím, prostě mám velkou radost. Zúčastnila jsem se už popáté. Jelikož má druhá polovička pivo nepije, tak na něj asi pozvu místostarostu,“ uvedla vítězka. Cenu za umělecký dojem si odnesla plzeňská Lucie Brůhová.

Zatímco dospělí si užívali soutěže a přátelských setkání, děti jezdily na koních a radovaly se z atrakcí. „Přijela mi vnoučata ze Stříbra, tak jsem sem vzala. Chtějí hlavně nějaké dobroty a užít si kolotočů,“ řekla Jana Sládková. Těší mě, že se tu sešli všichni starousedlíci,“ dodala sytenská návštěvnice.