"Byli jme na rybářském plese ve Stříbře a tam jsme vyhráli dva poukazy na kapry. A tak jsme se sem vydali, jeden zatím skončí ve vaně, než ho sníme a druhý počká v mrazáku do Vánoc," usmívala se Monika Škrabalová z Vejprnic. Výlov sledoval i její pětiletý syn Adam. "Koukám se na ryby s dědou a maminka vezme nějaké domů, dám je do vody ve vaně," řekl chlapec.

Na výlovu byl i čerstvý osmdesátník Josef Síbal, který den před tím slavil kulatiny. "Na výlovy chodím od roku 1962, to je už přes padesát let. Mě to baví, dělám to s láskou. Dnes jsem byl na třídičce a ryby rozděloval na malé a velké. Také jsem hodně rybařil, byly časy, kdy jsem byla na rybách třeba i třikrát za den. No, včera jsem trochu s přáteli slavil a dnes přijde rodina," usmíval se oslavenec, který si prý ze všeho nejvíc přeje zdraví a aby se lidé měli rádi.

Předseda organizace František Hodonický je spokojený. "Počasí nám přálo, bylo ideální, lidé přišli, někteří i s poukazy na kapry z našeho plesu. Máme za sebou výlov Výrova, tam jsme stáhli 151 metráků kaprů, dnes v Sytně to bylo 236 metráků kaprů. Ryby poputují do dalších revírů, do Úhlavky, Úterského potoku, Mže a také do přehrady. Jinak se těším na účast všech rybářů a jejich přátel na našem plese, který letos bude v půlce února," řekl Hodonický.

Martina Sihelská