Ryby ze Sytna byly zváženy a postupně rozděleny do kádí. Poté je rybáři rozvezli do svých revírů, a to do přehrady Hracholusky, do řeky Mže u Stříbra a do Úhlavky.

„Ze Sytna se nám podařilo vylovit 190 metráků kapra, 80 kilogramů lína a pár kousků bílé ryby. Chlapi se činili, voda měla kolem pěti stupňů, ale měli jsme i teplé občerstvení. Všem děkuji za pomoc a spolehlivost," uvedl hospodář Místní organizace Českého rybářského svazu Stříbro Jiří Vojta.

Mezi nejstarší rybáře, kteří se aktivně podílejí na výlovech, patří Ján Považanec, který za dva týdny oslaví 76. narozeniny. „Rád chodím pomáhat, zima ve vodě mi nevadí. Já mám starý vojenský plášť do deště a v tom je příjemně. Navíc, ženské nás pravidelně zásobují buřty, čajem, přinesou i hromady napečených dobrot," usmíval se Považanec, který chodí často rybařit a jeho neoblíbenějším revírem je Mže 6.

Zatímco výlov Sytna je svátkem pro příznivce Petrova cechu ze Stříbrska, pro Tachovsko a Mariánskolázeňsko je atrakcí výlov Regentu, který leží na rozhraní okresů Tachov a Cheb. Rybářství Mariánské Lázně plánuje výlov Regentu na čtvrtek 22. a pátek 23. října, pro veřejnost vždy od 8.30 hodin. Na hrázi nebudou chybět stánky s prodejem občerstvení, rybích specialit i čerstvě vylovených ryb.

Martina Sihelská