Program začíná v poledne, ukončení je plánováno zhruba na devátou hodinu večer. Organizátoři však očekávají volné pokračování pohodové zábavy až do pozdních hodin.

Pořadatel akce Pavel Botek řekl: „Festival jsme chtěli uspořádat už před několika lety, protože country akcí je v našem regionu málo a přitom milovníků této hudby je spousta. Teprve letos jsme ale dali dohromady zkušený tým organizátorů a sestavili kvalitní program, který všechny westernové nadšence jistě přiláká."

Místní tesaři postavili speciálně pro tuto akci celodřevěné zastřešené pódium a návštěvníkům vyrobili masivní lavičky ze smrkových kmenů.
Na festivalu Boněticefest zahraje celkem osm kapel. Jako první vystoupí plánské dívčí trio Rebelky s doprovodem kapely Akustera, následovat bude plzeňská skupina Country Bor. Zhruba ve dvě hodiny přijdou na řadu plánští Bikers Band a po nich Rozvrzaná židle ze Studánky. Návštěvníci se dále mohou těšit na plzeňskou kapelu Country Pocket, tachovské Starší pány a Pikovou dámu. Festival uzavře vystoupení plzeňské skupiny Slepá kolej. Celodenní program příjemně oživí také country tance.

Některým kapelám se při prohlídce areál natolik zalíbil, že zde dokonce i přenocují. „Věřím, že se náš tábor promění v úžasnou country vesnici, kde budou milovníci této hudby po koncertě sedět jen tak neformálně kolem ohně s kytarou a zpívat písničky, které všichni znají," dodal Botek. Areál nabízí možnost noclehu i návštěvníkům festivalu. „Jedná se o jednoduché ubytování v chatkách. Zájemci by si však měli pokoje zarezervovat předem. Všichni si ale mohou přivézt stany a spacáky a v případě příznivého počasí v táboře přenocovat," doplnil organizátor.

Samozřejmostí bude také občerstvení, pořadatelé slibují opravdový gurmánský zážitek. Návštěvníci se mohou těšit nejen na tradiční grilovaná masa s omáčkami, ale také těstoviny, saláty a další kulinářský repertoár.

Rekreační areál Bonětice se nachází pár kilometrů za Borem a slouží zejména k organizaci letních dětských táborů. Každé léto se zde vystřídají stovky dětí v několika turnusech. Dva z nich mají jako stěžejní program tábora jízdu na koních.