Na závody se sjelo jedenatřicet dospělých a pět dětských rybářů.

„S účastí jsem spokojený, i když to ráno vypadalo všelijak,“ poukazoval pořadatel závodů Rudolf Fatka na nepřízeň počasí. „Za celou dobu, co zde závody pořádáme, tak špatné počasí nepamatuji,“ dodal.

Větrné a deštivé počasí se odrazilo na výkonech rybářů. „Zatím jsem nechytil vůbec nic a docela mně to štve,“ svěřil se nám se svými pocity jedenáctiletý Daniel Lang z Mariánských Láz­ní.

U toho také zůstalo. Za šest hodin trvání soutěže mu na udici neuvízla ani jedna měřitelná ryba.

O něco úspěšnější byl Danielův otec. Ale ani on nebyl spokojený. „Tyhle skoky počasí jsou pro ryby nepříjemnou změnou. Neberou, zatím jsem chytil jenom čtyři líny,“ posteskl Jindřich Lang. Svůj konečný výsledek tak neviděl příliš růžově. „Úspěch by potěšil, jednou jsem už tady dokázal vyhrát,“ dodal.

Soutěžilo se na počet ulovených centimetrů. „Nejmenší úlovek ale musí mít minimálně patnáct centimetrů,“ upozornil Fatka.

Pro první tři nejúspěšnější rybáře byly v kategorii dospělých připraveny poháry a věcné ceny, pro děti pak medaile. „Pohár si postavím do vitrínky mezi ostatní ceny,“ řekl nám vítěz v kategorii dospělých Pavel Čížek.

„Určitě tady ale nejde o vítězství. Důležité je, že si člověk odpočine, popovídá se známými a zapomene tak na chvíli na běžné starosti,“ podotkl vítěz.

Pořadatel závodů účastníkům děkuje. „Za to, že tady v takovéhle sibérii vydrželi a že to nevzdali,“ vyjádřil se Rudolf Fatka.

Rybáře nepřízeň počasí ale nijak nezaskočila. „Nejde pořád chytat jenom při hezkém počasí, na to jsme si už zvykli. Rudla tady má navíc něco pro zahřátí, takže si není na co stěžovat. Hlavně, že je grog,“ shodla se s úsměvem skupina rybářů.

Výsledky

Dospělí
1. Pavel Čížek, M. Lázně, 169 centimetrů
2. Stanislav Šifta, Přeštice, 122 centimetrů
3. Jakub Vrána, Cheb, 118 centimetrů

Děti do 15 let
1. Filip Vrána, Cheb, 70 centimetrů
2. Lukáš Strnad, M. Lázně, 48 centimetrů
3. Lukáš Lang, M. Lázně, 29 centimetrů