Až několik týdnů může podle policie ještě trvat vyšetřování tragické nehody, která se stala v polovině ledna u Trnové a zahynul při ní pětačtyřicetiletý Vilém Kuchár z Nedražic.

Policii pomáhají ve vyšetřování experti a zapojily se také laboratoře kriminalistického ústavu, aby se zjistilo, proč se uvolnila část lesního stroje, která zasáhla projíždějící automobil.

„Policie přibrala do vyšetřování nehody soudního znalce v oboru dopravy, aby zjistil, z jakého důvodu se rameno převáženého stroje uvolnilo,“ potvrdil mluvčí tachovské policie Václav Blahník. Dále uvedl, že na vyšetřování se podílí rovněž Kriminalistický ústav v Praze. „Tam zkoumají pásku, kterou bylo rameno stroje jištěné. Je třeba zjistit, jestli nedošlo k mechanickému poškození pásky,“ vysvětlil mluvčí. Podle výsledků obou expertíz pak bude policie v určování míry zavinění postupovat. Zkoumání příčin může podle Blahníka trvat deset dní až dva týdny, ale přesněji to nejde v tuto chvíli odhadnout.

Rameno převáženého lesního stroje typu harvestor se v zatáčce u Trnové uvolnilo a zasáhlo protijedoucí osobní automobil. V něm byly tři osoby těžce zraněny a čtvrtý cestující, Vilém Kuchár, na místě zraněním podlehl. Rodina se s tím smiřuje velmi těžko.

„Taťka byl nenahraditelným tatínkem a pro maminku milujícím manželem,“ svěřila se nám Marcela Kuchárová, sedmnáctiletá dcera zesnulého. Cestující v osobním automobilu se v osudný páteční večer vraceli z mistrovského utkání ve stolním tenisu. „Tatínek hrál závodně za Stříbro. Ten večer hráli v Dlouhém Újezdu,“ vzpomíná dcera.

Firma, která převážela smrtící stroj, se s rodinou podle slečny Marcely již spojila a vyjádřila lítost. „To nám ovšem tatínka nevrátí. Byl skvělý otec, nikdy jsme spolu neměli žádné problémy. Byl to pro nás šok, když jsme se o tragédii dozvěděli. Teď, po třech týdnech, sice vím, že tu taťka není, ale pořád doma cítím jeho přítomnost. Nedá se s tím vyrovnat,“ popisuje své pocity Marcela. Nejvíce nad vodou ji a její matku, jak nám řekla, drží její starší bratr Vilém.

Jak na něj vzpomíná obec

Vilém Kuchár, oběť nedávné tragické nehody u Trnové, podle jeho dcery Marcely sám zachránil v minulosti tři lidské životy. Dva při vojenské službě a jeden při jedné dopravní nehodě.

Žil s rodinou v Nedražicích a pracoval u zemědělského podniku ve tři kilometry vzdáleném Kostelci. I v obci se s jeho odchodem těžko vyrovnávají. „Co o něm říct? Byl to prostě perfektní parťák i kamarád,“ vzpomíná starosta Kostelce František Trhlík.

„Byl pečlivý, ohromně se staral o rodinu. A byl to velký sportovec. Hrával tady fotbal a byl vlastně u toho, když se v Kostelci zakládala tradice stolního tenisu. Byl jedním z iniciátorů. Člověk, na kterého se nezapomíná,“ dodal starosta.