„Vítězství jsem rozhodně nečekal, konkurence tu byla více než zdatná,“ usmíval se vítěz po vyhlášení výsledků.

Pochutinu, které pětičlenná komise udělila 48 bodů z 50 možných, Jindřich Tomáš stvořil tradičním způsobem. „Přidal jsem ale jednu ingredienci, kterou nikomu neprozradím,“ dodal.

Cenou pro vítěze byla mimo jiné uzená krůta. „Rozdělím se o ni s partou kamarádů, kteří se soutěže také zúčastnili,“ uvedl Tomáš. Druhé místo patří Jiřímu Mikulandovi, třetí pak Vladimíru Pokornému.

Třináctou příčku odsadil předseda Obušku Jaromír Matoušek. „Jestli jsem s umístěním spokojený? Samozřejmě! Zvlášť, když jsem porazil Vencu Kovaříka. Každý rok se totiž spolu sázíme o malé pivo, kdo z nás bude lepší. Zase se mi to povedlo,“ potěšilo předsedu, který svého rivala porazil o pouhé jedno místo.

Do letošní soutěže bylo přihlášeno 36 vzorků guláše. Porota jejich autory neznala, na desetibodové škále je tedy hodnotila jako anonymní.

Každý z porotců měl na připravené pochutiny jiný názor. „Mne osloví guláš tmavé barvy a ostřejší chuti. Musí mít také křehké maso. Tomu ale většina vzorků neodpovídá,“ usmála se členka poroty Šárka Uxová.

Do poroty zasedl i její manžel. Ten vyvrátil spekulace, že po ochutnání tolika gulášů už hodnocení nemůže být objektivní. „Rozdíly mezi chutěmi jsou tak velké, že je lze poznat i po třiceti vzorcích,“ podotkl.

Každý z účastníků musel přinést půllitrový vzorek. Co se stalo se zbytkem? „Všechno se smíchalo a pak rozdělilo mezi hosty,“ řekl předseda.

Miloš Němec