Prvního vybudovaného použitou technologií v České republice a jednoho ze sedmadvaceti v celém světě.

Fotbalový klub Tachov se podle slov jeho vedení může pochlubit jedním z nejmodernějších a nejucelenějších areálů v západních Čechách. „Nové hřiště s umělou trávou bude sice sloužit především tachovskému fotbalu, ale chceme jej nabídnout i okolním klubům. Předpokládáme, že se bude využívat i pro soustředění a další fotbalové aktivity,“ vyjádřil se prezident klubu Jaroslav Klíma.

Nové hřiště stálo zhruba dvacet milionů korun. „Část této částky jsme získali formou státní dotace, částí přispělo město a také soukromý subjekt,“ doplnil Klíma.

František Veselý se k přestřižení pásky dostavil v historickém slávistickém dresu. „Vážím si toho, že mě sem pozvali, je to areál, který je možné Tachovu závidět,“ řekla česká fotbalová legenda.

Na své dvouleté působení v Dukle Tachov si zavzpomínal bývalý reprezentant a dnes trenér OFI Kréta František Straka. „V Tachově jsem hrál dva roky a hrozně rád na tu dobu vzpomínám. A když se člověk vrací po tolika letech, je to určitá nostalgie,“ řekl Deníku. „Nemám tolik příležitostí do Tachova zajet, ale pokaždé mi to dělá radost a chci si to užít. Zvláště, když se tu můžu potkat s kamarády z vojny. To, že Tachov čerstvě vybojoval divizi a že tu dokázal vybudovat takové zázemí, si zaslouží jedině kompliment,“ dodal Straka.

Ten nastoupil za mužstvo Krokodýl Tachov, které si jako soupeře k sobotní fotbalové slavnosti na městském stadionu pozvalo slavnou pražskou Amforu. Ta přijela v silné sestavě, ve které se objevili například Ivan Hašek, Přemysl Bičovský, František Veselý, Karel Vágner, Václav Tittelbach, či olympijský vítěz Aleš Valenta. ,,Už s Amforou hraji druhým rokem fotbal, ale tenis s nimi hraji už mnoho let. Dnes to vidím na plichtu. To je jasný,“ řekl nám bývalý akrobatický lyžař.

Valentův tip nakonec nevyšel, Amfora porazila domácí Krkodýly 3:1. Téměř celý zápas za pražský celek osobností odehrál také zpěvák Sagvan Tofi. ,,Jde hlavně o to, aby to byl dobrý fotbal. O výsledek nejde. Teda mě o něj nejde,“ vyjádřil se Tofi. O čestný výkop zápasu se postarali Antonín Panenka a Iveta Bartošová.

Amfora připravila pro Tachov pořad Vítání léta s Amforou. Kromě fotbalu se mohli diváci pobavit na koncertu osobností a na koncertu skupiny Rangers. „Je to výjimka. Podobné akce v podstatě vůbec neděláme,“ vysvětlil nám šéf Amfory Petr Salava. „Ale tady pro Tachov je to něco jiného. V podstatě je to aktivita Karla Vágnera, který tady má známé,“ vysvětlil Salava.

Jiří Kohout, Josef Holek