VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tachov a Stříbro jsou městy pro byznys

Tachov, Stříbro – Čtvrtým rokem se koná srovnávací výzkum podnikatelského prostředí ve 227 obcích České republiky.

2.11.2011
SDÍLEJ:

Tajemník Městského úřadu Tachov ukázal cenu, kterou město získalo za druhé místo v anketě Město pro byznys. Foto: DENÍK/Marie Podzimková

Vyhlašovatelem je týdeník Ekonom. V letošním roce se ve výzkumu Město pro byznys v Plzeňském kraji umístil Tachov na druhém a Stříbro na třetím místě. První místo obsadily Klatovy.

„Je celkem šest hodnotících oblastí,” uvedla vedoucí odboru živnostenského úřadu Městského úřadu Stříbro Božena Petráňová. „Hodnotí se podnikatelské prostřední, kvalita lokality, pracovní trh, veřejná správa, cenové podmínky a provádí se výzkum mezi podnikateli.”

Tachov bodoval především v kvalitě lokality a přístupu veřejné správy. V obou těchto kategoriích získal nejvíce bodů. „Kvalita lokality je daná, ale potěšilo nás především první místo v kritériu veřejné správy,” řekl tajemník Městského úřadu Tachov Zdeněk Uhlík.

Přidal se starosta města Ladislav Macák. „ Je to ocenění zaměstnanců městského úřadu a já bych jim za to rád poděkoval,” řekl.

„Stříbro bylo v loňském roce šesté, letos je třetí. Letos uspělo v oblastech, které hodnotí kvalitu prostředí a cenové podmínky. Dílčího prvenství dosáhlo v průzkumu mezi podnikateli,” pochlubila se Božena Petráňová. Největším úspěchem Stříbra byl pokles v nezaměstnanosti.

Obce se ve výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do uvedených šesti oblastí. Průzkum je prováděn několika způsoby, například telefonickým nebo mailovým dotazováním. Vyhlašovatel se také obrací s žádostí o pomoc na některé podnikatelské subjekty, které ovšem pro obce zůstávají anonymní. Nemohou se proto ani pokusit výsledky nějakým způsobem ovlivnit. Umístění si Tachov i Stříbro velice váží.

Za Tachov převzal ocenění starosta Ladislav Macák a tajemník Zdeněk Uhlík, za Stříbro si pro něj jeli starosta Bohumil Červený a vedoucí živnostenského úřadu Božena Petráňová.

Autor: Marie Podzimková

2.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení