Stříbrský dům nabízí dětem akce teméř celé dva měsíce. „Máme v programu několik příměstských táborů i tradičních táborů a kempování,“ uvedl ředitel DDM ve Stříbře Miroslav Cvrk.

„V červenci mohli rodiče dětem zajistit příměstský tábor po okolí, nebo se zaměřením na chov koní v hřebčíně ve Lhotě, malí střelci mají svůj tábor s vedoucím, kde mohou střílet, kempovat, posilovat a podobně. Zájem byl i o horolezecký tábor v Itálii v Dolomitech, který je zároveň soustředěním dětí z horolezeckých kroužků. V nabídce nechybí ani klasický pobytový tábor, Ten bude v Krušných horách v Horní Blatné. Děti budou putovat po horách a poznávat různá turisticky zajímavá místa,“ popsal červencovou nabídku ředitel.

Ani v srpnu se děti nudit doma nemusí. „V srpnu nabízíme ještě letní malířský kurz v Chanovicích, pak další dvapříměstské tábory,“ dodal Cvrk. Nabídku Domu dětí a mládeže ve Stříbře můžete najít na www.ddm–stribro.cz.

Také Dům dětí a mládeže v Tachově – Mraveniště, připravil zajímavou nabídku letních aktivit.

„Nejžádanější jsou tradičně příměstské tábory. V době prázdnin nabízíme deset termínů, což je maximum. Činnosti jsou rozmanité, od sportovních, přes soutěže, koupání, výlety, až po výtvarné aktivity, jako modelování, kašírování, drátkování, či práce s keramickou hlínou v přírodě,“ uvedl ředitel tachovského domu dětí a mládeže Jaroslav Matas.

„Pro náročnější zájemce je určen týden „Buď fit“ s netradičními sportovními disciplínami pro fyzicky zdatnější děti od devíti let. Zcela obsazeno je Vodácké putování s Mraveništěm pro rodiče s dětmi. Spí se pod stany a splouvá se nejkrásnější část tradiční vodácké řeky, a to Lužnice,“ dodal Jaroslav Matas.

Informace o nabídce tachovského domu dětí a mládeže najdou zájemci na webových stránkách www.ddmtachov.cz.